Ako na založenie sro? Kompletný návod 2022

Ako na založenie sro? Kompletný návod 2022

Komentáre vypnuté na Ako na založenie sro? Kompletný návod 2022

Pri zakladaní podniku na Slovensku je potrebné mať na pamäti niekoľko kľúčových vecí. V prvom rade sa musíte rozhodnúť, aký typ spoločnosti chcete založiť. Pre mnohé podniky je najlepšou voľbou spoločnosť s ručením obmedzeným (s.r.o.). Tento typ spoločnosti ponúka obmedzenú osobnú zodpovednosť majiteľov, čo znamená, že nie sú osobne zodpovední za dlhy a záväzky podniku. Okrem toho sa „eseročka“ pomerne ľahko zakladá a udržiava.

Ďalším krokom je výber sídla spoločnosti. Tu bude vaša spoločnosť oficiálne zaregistrovaná a bude mať svoje sídlo. Keď budete mať registrované sídlo, budete musieť vymenovať riaditeľa alebo predstavenstvo. Nakoniec si budete musieť otvoriť bankový účet na meno vašej spoločnosti. Keď sa postaráte o všetky tieto podrobnosti, a môžete začať podnikať!

Plánujete založiť sro? Dodržte tento postup

Spoločnosť bude musieť predložiť určité dokumenty príslušnému štátnemu orgánu, zaplatiť požadované poplatky a získať osvedčenie o založení. Po vykonaní týchto úkonov bude spoločnosť oficiálne zaregistrovaná a môže začať podnikať.

  1. Vyberte si názov s.r.o.
  2. Výber adresy, konateľov a predmet podnikania
  3. Vypracovanie zakladateľských dokumentov
  4. Získanie živnostenského oprávnenia
  5. Vyžiadanie súhlasu správcu dane, súhlasu Sociálnej poisťovne, preverenie exekúcii
  6. Zápis do obchodného registra
  7. Registrácia na daňovom úrade
  8. Aktivácia elektronickej schránky zriadenej štátom pre všetky právnické osoby

Aj keď založenie sro na prvý pohľad vyzerá ako komplikovaný a zložitý proces nie je tomu tak. Môžete ju založiť aj online, napríklad cez firmáreň.sk už od 237 €

Zalozenie sro online. Ako tu funguje?

Založenie s.r.o. online vám ušetrí čas, nervy aj peniaze. Zvoľte si obchodné meno a štruktúru vašej novej firmy. Zvyčajne už o 14 dní môžete mať všetko potrebné na začatie podnikania (začiatkom roka to môže trvať o niečo dlhšie). Celý proces je veľmi jednoduchý a prehľadný. Viac info o založení s.r.o. online tu

Aká je cena a poplatky za založenie sro?

Priemerná cena za založenie sro svojpomocne prípadne cez sprostredkovateľov je 300 – 400€. Na internete nájdete rôzne ponuky za rôzne ceny, no majte na pamäti že pri zakladaní je dôležité splniť všetky podmienky a mať správne vyplnené všetky podklady. Preto odporúčame vsadiť na kvalitu, než na najnižšiu cenu.

Založenie firmy online za 237€ tu

Časté otázky

Je možné založiť sro bez vkladu?

Dôležitá zmena nastala od januára 2016. Správca vkladu má aj naďalej  povinnosť vydať  písomné vyhlásenie a tým preukázať splatenie vkladov. Zanikla mu však povinnosť zriadiť osobitný účet v banke, na ktorý sa peňažné vklady ukladali. S tým súvisiaci výpis z bankového účtu sa už teda nemusí prikladať k návrhu na zápis s.r.o., keďže vklad je možné odovzdať správcovi aj v hotovost.

Ako dlho trvá založenie sro?

V prípade založenia online približne 14 dní.

admin

Create AccountLog In Your AccountX